Bogata wyobraźnia

12 - Bogata wyobraźnia

Bogata wyobraźnia. Czy to oznacza, że posiada willę z basenem albo mnóstwo forsy? Otóż nie. Chociaż gdyby jej płacono stówę za każdy niesamowity pomysł, to stałaby się miliarderką.

Zapłacą jej czytelnicy albo nie. To od nich wiele zależy. Czytelnik może przyjść do Empiku, rozejrzeć się po działach i wyjść z pustymi rękami. Może wrócić ze stówą i wydać ją na bestsellery. Może znaleźć wśród nich także Twoją książkę. Bestseller. Wiem, pragniesz tego z całego serca, dlatego niech Twoja książka prezentuje się na półeczce z bestsellerami. I taki czytelnik zerka na tytuł, dotyka okładkę, otwiera. Och, wstrzymujesz oddech. Czyta pierwsze zdanie. Och, niech dotrwa do końca pierwszej strony, chcesz tego. Ale odkłada ją i chwyta następną. Czujesz żal, przykrość a może złość? Czytelnik spogląda na Twoją książkę i bierze ją, tak, udało się. Idzie z nią do kasy i płaci. Wychodzi z Twoją książką. Chcesz tego? Więc staraj się, by Twoja wyobraźnia zawsze okazywała się bujna. Nie zawiedź czytelnika, nawet gdy bierzesz się za dziesiątą książkę i już Ci się nie chce. Niech czytelnik zawsze wyjdzie z Empiku czy innej księgarni ze świadomością, że zakupił coś wspaniałego.

Zadanie 1:

Czy Twój bohater chce zostać bogaty? Dlaczego? A może to główna bohaterka? Niech spełni – po wielu trudach – swoje marzenie. Jak do tego doszedł/doszła? Napisz scenkę.

Zadanie 2:

Za co nie chce płacić bohater? Dlaczego? Napisz scenkę.

Zadanie 3:

Po co chce wrócić główny bohater? Dlaczego po to?
Dopisz osiem pytań pomocniczych.
Napisz scenkę.

Pozdrawiam,

Barbara Kirszniok
Mimi

Barbara Kirszniok

Podziel się tym wpisem ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *