Jak napisać bestseller – Systematyczność pisarza

5 - Jak napisać bestseller – Systematyczność pisarza

Żeby stać się pisarzem, musisz pisać. Najlepiej codziennie. Nikt się nad Tobą nie zlituje. Trzeba kroczkami dojść do wprawy, wyrobić sobie warsztat. Dlatego pisz każdego dnia, ewentualnie dzień przerwy, ale nie dłużej, bo pomysł się rozmyje i znajdziesz mnóstwo innych wymówek, żeby nie wrócić do pisania. A to podobał Ci się dzień leniuchowania. A to odezwał się negatywny głos w głowie i twierdzi, że to bez sensu, że Ci nie wyjdzie. A Tobie po jednym dniu przerwy brakuje sił, by z nim walczyć, by powiedzieć mu, że może sobie mówić, bo i tak nie zrezygnujesz z marzenia.

Zadanie 1:

Systematyczność – co dla Ciebie oznacza? Napisz scenkę.

Zadanie 2:

Kto nie dba o systematyczność? Dlaczego? Co możesz zrobić, by przekonać tą osobę do zmiany trybu pracy?

Zadanie 3:

Jak wyobrażasz sobie swój negatywny głos? Jak wygląda? W co się ubiera? Jak mówi? Co robi w wolnych chwilach? Skonfrontuj go ze zdrowym rozsądkiem. Napisz scenkę.

Pozdrawiam,

Barbara Kirszniok
Mimi

Barbara Kirszniok

Podziel się tym wpisem ze znajomymi

Mimi

4 Comments

  1. Świetny blog. Napisz proszę coś o autobiografii albo o tym jak napisać poradnik – chętnie się zainspiruje bo myślę właśnie nad napisaniem książki.
    Pozdrawiam

    Zapraszam do siebie:
    docen-zycie.blogspot.com

    • Dziękuję. Staram się, żeby blog był inspirujący dla innych osób. Jeśli chodzi o poradnik, odezwę się do Ciebie na maila, to porozmawiamy. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *