Wątek miłosny

21 - Wątek miłosny

Któż chociaż raz się nie zakochał, nie poczuł tego szybszego bicia serca, jakby zaraz miało wypaść z pieści? Któż tego nie poczuł ani razu? Chyba osoba ze stali, odporna na delikatność i łzy. Ktoś taki przypomina mi seryjnego mordercę. Zabija agresywnie, bez lepszych uczuć, bez takich związanych z miłością. Bo cóż ona oznacza? To przyjaźń, która pali Twoje serce i umysł. Wkradła się nieproszona. Po prostu się stała. I nie chce odejść. A każda próba odwrócenia się od tego uczucia kończy się niepowodzeniem. Bo miłość to mocna rzecz. Nie można jej dotknąć, no chyba że ich zakładników. Wtedy tak, należy do rzeczy namacalnych.

Chociaż jak drugi raz czytam te słowa, to chodzi mi po głowie, że natrętne myśli przestępcy, by kogoś zabić, traktują go podobnie jak miłość. Wchodzą nieproszone, zatruwają umysł i serce. I nie dają spokoju, dopóki nie zabije. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Wątek miłosny może pojawić się w książce detektywistycznej, ale nie musi. Bardziej trzeba skupić się na motywach zabójstwa i rozwikłaniu sprawy. Na akcji.

Zadanie 1:

Wymyśl pytanie pomocnicze do każdego słowa:
– może,
– zawiera.

Napisz scenkę.

Zadanie 2:

Wymyśl pytanie pomocnicze do każdego słowa:
– wątek,
– miłosny.

Napisz scenkę.

Zadanie 3:

Wymyśl pytanie pomocnicze do każdego słowa:
– udział,
– detektyw.

Napisz scenkę.

Pozdrawiam,

Barbara Kirszniok
Mimi

Barbara Kirszniok

Podziel się tym wpisem ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *